Maciejewski

  • Deutsch
  • Polski


Styl hampton w aranżacji wnętrz

styl hampton we wnetrzach

Styl hampton to jeden z najbardziej popularnych trendów we współczesnej aranżacji wnętrz. Pochodzący z amerykańskich plażowych domów z Long Island, zdobywa coraz większe uznanie także w Polsce. Ten klasyczny, a jednocześnie świeży i przestrzenny sposób urządzania mieszkań idealnie wpisuje się w potrzeby wnętrzarskie współczesnych Polaków.

Kluczowe zasady stylu hampton

Styl hampton charakteryzuje się przede wszystkim prostotą, naturalnością i elegancją. Dominującymi kolorami są biel, szarość i błękit, które tworzą harmonijną paletę barw inspirowaną nadmorskimi pejzażami. Podstawą tego stylu jest korzystanie z naturalnych materiałów, takich jak drewno, tkaniny lniane czy bawełniane. W meblach królują proste, klasyczne kształty, a całość dopełniają delikatne dodatki oraz elementy zdobnicze – takie jak kosze z wikliny, lampiony czy poduszki z marynistycznymi motywami.

Wykorzystanie mebli i dodatków w stylu hampton

W aranżacji wnętrz w stylu hampton niezwykle ważną rolę odgrywają meble oraz dodatki. Często wykorzystuje się tu stare, odrestaurowane meble drewniane – najlepiej o barwie naturalnej lub białej, które wprowadzają do wnętrza nie tylko ciepło i przytulność, ale także dają wyraz ekologicznemu podejściu do wystroju. Szafka kredensowa, długa ławka czy stylowy fotel to tylko niektóre z elementów, których warto szukać podczas aranżacji domu w tym stylu. Dodatki takie jak lustra o prostych ramach, obrazy przedstawiające pejzaże czy kolekcje muszelek będą tutaj idealnie wpisywać się w całość. Jeśli nie masz pewności, jak połączyć wszystkie elementy wyposażenia wnętrz tak, by aranżacja odzwierciedlała styl hampton, możesz skorzystać z naszej  usługi projektowania wnętrz dla klientów z lubuskiego i nie tylko – przy pomocy specjalistów uzyskasz zamierzony efekt.

Oświetlenie i przestrzeń w stylu hampton

Odpowiednie oświetlenie oraz przestrzeń są kolejnym kluczowym aspektem stylu hampton. Wnętrza urządzone w tym stylu powinny być jasne i przestronne, a dodatkowo sprzyjać relaksowi oraz wypoczynkowi. Wysoko zawieszone białe firanki, które wpuszczają do pomieszczenia dużo światła naturalnego, oraz delikatne żyrandole i lampy podłogowe z jasnymi, lnianymi abażurami sprawią, że mieszkanie stanie się prawdziwą oazą spokoju. Duży nacisk kładzie się również na funkcjonalność – liczne półki, regały oraz szafki pozwalają na swobodne przechowywanie przedmiotów, zachowując jednocześnie porządek i klarowność w aranżacji wnętrza.

Projektowanie wnętrz w stylu hampton wymaga pamiętania o podstawowych założeniach tego kierunku – prostocie, przestrzeni i związku z naturą. Dzięki takim wytycznym nawet niewielkie mieszkania w polskich blokach mogą stać się miejscem wypoczynku i relaksu, urządzonym zgodnie z modnym i ponadczasowym stylem.
Maciejewski Studio
ul. Husarska 35 66-400 Gorzów Wielkopolski

Tel. +48 604 506 746 | Email: kontakt@maciejewskistudio.pl

©   Maciejewski Studio