Maciejewski

  • Deutsch
  • Polski


Etapy produkcji mebli na wymiar

produkcja mebli

Produkcja mebli na wymiar to proces, który pozwala na stworzenie unikatowych i funkcjonalnych rozwiązań dla każdego wnętrza. Odpowiednio zaprojektowane meble na wymiar doskonale wpasowują się w przestrzeń, maksymalizując jej wykorzystanie i estetykę. W poniższym artykule przedstawimy etapy produkcji mebli na wymiar, od koncepcji po montaż.

Konsultacja i analiza potrzeb klienta

Pierwszym etapem produkcji mebli na wymiar jest konsultacja z klientem umożliwiająca zebranie ważnych informacji do stworzenia projektu mebli na wymiar. W trakcie spotkania omawiamy z klientem jego potrzeby, oczekiwania oraz preferencje dotyczące stylu i funkcjonalności. Ważne jest, aby w tym czasie zgłębić wszelkie aspekty, które mają wpływ na projekt, takie jak ergonomia, dostępność miejsca czy indywidualne upodobania.

Pomiar i dokumentacja techniczna

Następnie przeprowadzany jest dokładny pomiar pomieszczenia, w którym mają zostać zamontowane meble na wymiar. Pomiar obejmuje nie tylko wymiary ścian, ale także wysokość sufitów, rozmieszczenie okien, drzwi oraz innych elementów stałych. Na podstawie zebranych informacji tworzona jest dokumentacja techniczna, która będzie stanowić podstawę do opracowania projektu mebli na wymiar.

Projektowanie mebli na wymiar

W kolejnym etapie produkcji mebli na wymiar projektant przygotowuje wstępny projekt, uwzględniając wszystkie zgromadzone informacje oraz oczekiwania klienta. Ważne jest, aby klient miał możliwość oceny i akceptacji projektu, a także wprowadzenia ewentualnych poprawek.

Cięcie i obróbka elementów

W tej fazie produkcji mebli na wymiar elementy są cięte i obrabiane zgodnie z projektem. Obróbka może obejmować frezowanie, wiercenie otworów czy wykańczanie krawędzi. Precyzja wykonania tych czynności ma kluczowe znaczenie dla estetyki i funkcjonalności gotowych mebli.

Po cięciu i obróbce elementów następuje ich lakierowanie lub oklejanie folią, w zależności od wybranych materiałów. Następnie przeprowadzany jest montaż elementów mebli, który obejmuje łączenie poszczególnych części oraz montaż okuć i akcesoriów.

Montaż mebli na miejscu

Ostatnim etapem produkcji mebli na wymiar jest ich montaż na miejscu u klienta. Ekipa montażowa transportuje gotowe meble do miejsca przeznaczenia, gdzie są one skrupulatnie montowane i sprawdzane pod kątem jakości wykonania oraz zgodności z projektem. Na tym etapie możliwe jest także wprowadzenie drobnych korekt, aby idealnie dopasować meble do wnętrza.

Produkcja mebli na wymiar to proces, który wymaga precyzji, doświadczenia oraz znajomości potrzeb klienta. Właściwie przeprowadzone etapy produkcji gwarantują uzyskanie unikatowych i funkcjonalnych mebli, które będą służyły przez długie lata.
Maciejewski Studio
ul. Husarska 35 66-400 Gorzów Wielkopolski

Tel. +48 604 506 746 | Email: kontakt@maciejewskistudio.pl

©   Maciejewski Studio