Maciejewski

  • Deutsch
  • Polski


Detal, który wszystko zmienia – kilka słów o uchwytach meblowych

różne uchwyty do mebli

Uchwyty meblowe to jeden z tych elementów, które mogą całkowicie odmienić wygląd wnętrza. Wbrew pozorom, ich rola nie ogranicza się jedynie do funkcji praktycznej, ale także wpływają na estetykę pomieszczenia. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się bliżej temu, jak dobrać odpowiednie uchwyty do mebli oraz jakie trendy obecnie panują w tej dziedzinie.

Wybór materiałów i kształtów

Uchwyty meblowe występują w różnych materiałach, kształtach i rozmiarach, co pozwala na idealne dopasowanie do stylu wnętrza. Najczęściej wykorzystywane podczas projektowania mebli są te wykonane z metalu, takiego jak stal nierdzewna czy mosiądz, które charakteryzują się trwałością i odpornością na uszkodzenia. Drewniane uchwyty to kolejna opcja, która doskonale sprawdzi się w aranżacjach inspirowanych naturą oraz w klasycznych wnętrzach. W ostatnim czasie coraz większą popularność zdobywają także uchwyty z tworzyw sztucznych, które są lekkie i łatwe w montażu. Jeśli chodzi o kształty, wybór jest równie szeroki — od prostych linii po bardziej zdobione wzory.

Trendy we współczesnym wzornictwie

W ostatnich latach obserwujemy rosnące zainteresowanie minimalistycznymi uchwytami, które doskonale wpisują się w nowoczesne wnętrza. Szczególnie popularne w projektowaniu mebli są tzw. uchwyty wpuszczane, które montuje się na krawędzi frontu mebla, dzięki czemu są praktycznie niewidoczne. Kolejnym trendem są uchwyty w kształcie listwy, które sprawiają, że meble wyglądają bardziej elegancko i nowocześnie. Warto również zwrócić uwagę na uchwyty z motywami geometrycznymi, które dodają wnętrzom charakteru i oryginalności.

Kolorystyka i dopasowanie do stylu wnętrza

Dobór odpowiedniego koloru uchwytów meblowych jest równie istotny jak wybór materiału i kształtu. W zależności od stylu wnętrza warto postawić na kontrastowe kolory, które ożywią aranżację lub na te, które idealnie wpiszą się w kolorystykę pomieszczenia. W nowoczesnych wnętrzach dominują uchwyty w odcieniach szarości, czerni czy bieli, które podkreślają minimalistyczny charakter pomieszczeń. W przypadku klasycznych aranżacji warto zwrócić uwagę na uchwyty w ciepłych kolorach, takich jak złoto czy brąz. W ostatnim czasie coraz częściej spotykamy się również z uchwytami w odcieniach pastelowych, które dodają wnętrzom lekkości i świeżości.
Maciejewski Studio
ul. Husarska 35 66-400 Gorzów Wielkopolski

Tel. +48 788 636 154 | Email: kontakt@maciejewskistudio.pl

©   Maciejewski Studio