Maciejewski

  • Deutsch
  • Polski


Co powinien zawierać projekt mebli na wymiar?

projekt mebli na wymiar

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na meble na wymiar, które idealnie wpasowują się w przestrzeń naszych mieszkań i domów. Projektowanie takich mebli to nie tylko wyzwanie, ale także szansa na stworzenie unikatowych i funkcjonalnych rozwiązań. W artykule przedstawiamy najważniejsze aspekty, które powinien zawierać projekt mebli na wymiar.

Rozpoznanie potrzeb klienta

Pierwszym etapem projektowania mebli na wymiar jest dogłębne zrozumienie potrzeb i oczekiwań klienta. Należy dowiedzieć się, jakie są jego preferencje estetyczne, jakie funkcje mają spełniać meble oraz jakie są wymiary dostępnej przestrzeni. Ważne jest także poznanie budżetu, który klient przeznacza na realizację projektu.

Dokładne pomiary pomieszczenia

Kolejnym krokiem jest dokonanie precyzyjnych pomiarów pomieszczenia, w którym mają znaleźć się meble na wymiar. Należy uwzględnić wszystkie istotne elementy, takie jak okna, drzwi, grzejniki czy inne stałe elementy wystroju wnętrza. Przed przygotowaniem projektu mebli na wymiar w Szczecinie dokonujemy pomiarów za pomocą specjalistycznych narzędzi, takich jak miarka laserowa czy dalmierz.

Opracowanie koncepcji projektowej

Na podstawie zebranych informacji oraz pomiarów, nasz projektant opracowuje koncepcję projektu mebli na wymiar w pracowni w Szczecinie. W tym etapie uwzględnia się zarówno funkcjonalność, jak i estetykę, aby stworzyć harmonijną całość. Zwracamy uwagę na ergonomię, czyli dostosowanie mebli do potrzeb użytkownika. Ważne jest także uwzględnienie przewodów instalacyjnych, oświetlenia czy wentylacji.

Dobór materiałów i wykończeń

Ważnym elementem projektu mebli na wymiar jest dobór odpowiednich materiałów i wykończeń. Bierzemy pod uwagę trwałość, odporność na uszkodzenia oraz łatwość utrzymania czystości. Popularne materiały to m.in. płyta meblowa laminowana, MDF, fornir czy drewno lite. Wykończenia mogą być matowe lub błyszczące, a także obejmować różnorodne wzory i faktury.

Wybór okuć i akcesoriów

Projekt mebli na wymiar zawiera również informacje dotyczące okuć i akcesoriów, takich jak zawiasy, prowadnice szuflad, uchwyty czy systemy otwierania drzwi. Warto zwrócić uwagę na jakość tych elementów oraz ich dopasowanie do stylu mebli.

Wizualizacja projektu

Aby lepiej przedstawić klientowi finalny efekt, przygotowujemy wizualizację projektu mebli na wymiar. Robimy to za pomocą specjalistycznych programów komputerowych, które pozwolą na realistyczne odwzorowanie przestrzeni oraz mebli. Wizualizacja ułatwia także wprowadzenie ewentualnych zmian czy korekt.
Maciejewski Studio
ul. Husarska 35 66-400 Gorzów Wielkopolski

Tel. +48 604 506 746 | Email: kontakt@maciejewskistudio.pl

©   Maciejewski Studio